Podziemna Trasa Turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu, widok na korytarz straceńców

Podobno największa atrakcja turystyczna Sandomierza do tego stopnia, że po liczbie turystów, którzy przeszli podziemiami wylicza się ile średnio w roku turystów odwiedziło Sandomierz. Na temat, czy to największa atrakcja, głosy są jednak podzielone.

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu to podziemne korytarze i piwnice, które od piętnastego do siedemnastego wieku służyły jako magazyny dla kupców, którzy w tamtym czasie zamieszkiwali Sandomierz. Podziemną Trasę Turystyczną zrobiono w latach 70. dwudziestego wieku. Połączono piwnice, omurowano, zabezpieczono. Z lochami w Sandomierzu związane jest mnóstwo legend. Najsłynniejsza to legenda o Halinie Krępiance, która wprowadzając Tatarów do lochów, uratowała miasto przed najazdem.

Zwiedzanie podziemi odbywa się z grupach wyłącznie z przewodnikiem. Należy przyjść do kasy, wykupić bilet i wtedy otrzymuje się informację, o której godzinie jest następne, grupowe wejście. W zależności od natężenia ruchu, wejścia organizowane są co pięć - dziesięć minut. Zimą, wejścia są dwa, trzy razy dziennie. Trasa czynna jest w sezonie od godziny 10 do 19, poza sezonem od 10 do 17. W sezonie podziemia zwiedza się w dość licznych grupach co już samo w sobie jest uciążliwe. Im liczniejsza grupa, tym gorzej, na przykład duszno. Im grupa mniejsza, poza sezonem, lub tuż przed sezonem lub zaraz po, tym oczywiście lepiej.

Szukasz przewodnika po Sandomierzu? Chcesz zwiedzać Sandomierz z przewodnikiem? Przewodnik po Sandomierzu dla grup zorganizowanych i turystów indywidualnych. Zadzwoń i zapytaj 889 900 602 lub odwiedź stronę internetową >>Przewodnik po Sandomierzu

Musisz wiedzieć, że: