Zbrojownia rycerska

Zbrojownia rycerska w Sandmierzu

To jedno z najbardziej pozytywnych miejsc w Sandomierzu. Zbrojownia rycerska to miejsce w którym można obejrzeć zbroje z różnych epok, sprzęt rycerski: hełmy, kolczugi, kusze, łuki, czyli wszystko, co służyło w różnych epokach do walki z przeciwnikiem. Najfajniejszym jednak w zbrojowni jest rycerz Łukasz. Gość stworzony do tego miejsca.

O Łukaszu krążą już prawdziwe legendy. Kochają się w nim wszystkie turystki, a panowie, mężowie czy partnerzy turystek chcą wyzywać go na pojedynek :) Ale nie ma tak łatwo. Rycerz zawsze wygrywa.

Zbrojownia jest siedzibą Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej założonej w 1994 roku. Początkowo była magazynem, w którym trzymano repliki zbroi, broni, stroje księżniczek. Z czasem okazało się, że owe zbroje i stroje mogą stanowić ogromną atrakcję turystyczną. Postanowiono otworzyć drzwi na oścież. Dzisiaj zbrojownia jest najchętniej odwiedzanym miejscem w Sandomierzu ze wszystkich atrakcji. Do tego stopnia zbrojownia się spodobała turystom, że sandomierscy rycerze postanowili otworzyć kolejną, w kamienicy Oleśnickich. Teraz mamy już dwie zbrojownie.

Musisz wiedzieć, że: