Czwarty statek będzie pływał w Sandomierzu

Opublikowano: sobota, 07 maj 2016 Drukuj E-mail

Niebawem w Sandomierzu, na przystani statków pasażerskich, na Bulwarze Marszałka Józefa Piłsudskiego pojawi się kolejny, czwarty statek.

Obecnie w Sandomierzu pływają trzy statki: Maria, Bena, Syrenka. Był też czwarty statek, Albatros, ale został sprzedany. Widoczny na zdjęciu statek na pokład zabierze do 60 osób. W kabinie dla pasażerów posiada centralne ogrzewanie oraz mnóstwo innych wygód. Jego atutem jest zanurzenie. Może pływać przy stanie wody w Wiśle mniejszym niż 50 centymetrów. Przy upalnych i bezdeszczowych letnich miesiącach niewielkie zanurzenie jest bardzo ważne. Do tej pory niski stan wody w Wiśle mógł paraliżować żeglugę w Sandomierzu. Z drastycznie niskim stanem wody statki nie radziły sobie. Dla nowego statku niska woda jest niestraszna.

Ciekawe, jakie imię przybierze nowa jednostka pływająca, którą już prawdopodobnie w wakacje będziemy mogli podziwiać na naszym odcinku Wisły.

Na zdjęciu: statek stoi na brzegu w porcie rzecznym w Sandomierzu. Niebawem zostanie pomalowany i przystosowany do przewożenia pasażerów.