W tym miejscu prezentujemy treści łatwe, lekkie i przyjemne. Chcesz podzielić się ciekawymi spostrzeżeniami na temat Sandomierza, turystyki oraz opisać to, co w mieście najpiękniejsze, to miejsce czeka na Ciebie. Zapraszamy do kontaktu pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czekamy na ciekawe opisy oraz zdjęcia.

Rycerz szedł Starym Miastem

Opublikowano: piątek, 07 lipiec 2017

Sandomierz obfituje w różne ciekawostki. Spotkałam rycerza przechadzającego się ulicami sandomierskiej Starówki. Szedł, trzymając w ręku worek ze śmieciami. Pewnie gdzieś niedaleko mieszka. Po zagłębieniu się w sprawę, okazało się, że to Łukasz, na co dzień pracujący w zbrojowni rycerskiej. Niedaleko mieszka. Miał przerwę. Poszedł do domu. Idąc z powrotem do pracy wyrzucał śmieci.

Add a comment

W sandomierskich lochach straszy

Opublikowano: środa, 07 czerwiec 2017

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu ma swoje legendy i mroczne opowieści. Jedną z nich jest legenda o Halinie, córce Piotra Krępy. Otóż legenda głosi, że Halina uratowała Sandomierz przed Tatarami, wprowadzając ich podstępem do lochów prowadzących pod miastem, w których, razem z Haliną, zostali zasypani. Dzisiaj turystom opowiada się właśnie tę historię, że do dzisiaj, w podziemiach słychać pojękiwania konających Tatarów. Można też spotkać ducha Haliny Krępianki. Od czasu do czasu duch mężnej niewiasty rzeczywiście pojawia się w Podziemnej Trasie Turystycznej i można zobaczyć go na własne oczy. Przemyka korytarzami sandomierskich podziemi, przechodząc między turystami.

Add a comment

Przejście przez Bramę Opatowską

Opublikowano: niedziela, 07 maj 2017

Brama Opatowska w Sandomierzu zawsze stanowiła miejsce wyjątkowe. Niezwykle malownicze jest arkadowe przejście pod Bramą. Stąd rozciąga się widok na część ulicy Opatowskiej. W pobliżu Bramy Opatowskiej często stoją uliczni grajkowie. Są też uliczni sprzedawcy w obrazami, wata cukrowa. Blisko Bramy jest punkt z lodami własnej produkcji.

Bramę Opatowską można zwiedzać. Wchodzi się na jej szczyt, z którego oglądamy panoramę Sandomierza.

Add a comment

Muzeum Ojca Mateusza otwarte

Opublikowano: piątek, 07 kwiecień 2017

W Sandomierzu, w kwietniu, póki co nieoficjalnie otworzono Muzeum Figur Woskowych, czyli Salę Ojca Mateusza, a tak naprawdę miejsce z kopiami wnętrz z serialu Ojciec Mateusz. Są cztery sale: w pierwszej jest replika wnętrza serialowego kościoła, w którym proboszczem jest ksiądz Mateusz Żmigrodzki. Kościół znajduje się we wsi Glinianka, w gminie Wiązowna w powiecie otwockim, województwo mazowieckie. Kolejne pomieszczenie to kuchnia serialowej gosposi Natalii. Trzecia sala to serialowy komisariat, czwarta sala to gabinet biskupa, przełożonego Ojca Mateusza. Są też cztery figury woskowe: gosposia Natalia, Ojciec Mateusz, aspirant Nocul oraz komendant Orest Możejko. Wszystko, rzeczywiście, wygląda jak w telewizji. Oficjalne otwarcie, z udziałem gwiazd serialu zaplanowano na początek maja. Sala Ojca Mateusza, czyli Muzeum Figur Woskowych, mieści się w Sandomierzu, na Rynku Starego Miasta.

Add a comment

Kacper z Rodzinki.pl był w Sandomierzu

Opublikowano: wtorek, 07 marzec 2017

Kacper z rodzinki pl w Sandomierzu

W Sandomierzu można spotkać nie tylko aktorów z serialu Ojciec Mateusz. Miasto jest popularne wśród innych, sławnych osób. W marcu na wycieczkę do Sandomierza z klasą przyjechał Mateusz Pawłowski, odtwórca roli Kacpra Boskiego z serialu Rodzinka.pl, emitowanego przez drugi program Telewizji Polskiej. Obecność małego aktora bardzo interesowała dzieci z innych wycieczek szkolnych. Dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia z serialowym Kacprem Boskim. Akurat nam udało się spotkać Mateusza w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Kacper z rodzinki pl w Sandomierzu

Add a comment

W oczekiwaniu na Muzeum Ojca Mateusza

Opublikowano: wtorek, 07 luty 2017

W Sandomierzu zimą czekaliśmy na otwarcie Muzeum - Salę Ojca Mateusza. Zapowiadane było to od dawna, że chcemy tutaj mieć coś, co związane jest namacalnie z księdzem detektywem, czyli Ojcem Matuesze, w którego postać wcielił się Artur Żmijewski. No i w końcu udało się. W jednej z kamienic na Starym Mieście uruchomiono Muzeum - Salę Ojca Mateusza z figurami woskowymi głównych bohaterów.

Add a comment