Drastyczne podwyżki cen biletów do sandomierskich atrakcji

Opublikowano: poniedziałek, 16 grudzień 2019 Iza Nowak

Koniec czasów taniego zwiedzania Sandomierza. Od 1 stycznia 2020 roku drożeją bilety wstępy do największych atrakcji turystycznych Sandomierza. Bilet wstępu na Bramę Opatowską ulgowy wzrósł o pięćdziesiąt procent, z 4 na 6 złotych. Ceny biletów nie zmieniły się w zbrojowni rycerskiej.

Add a comment

Czytaj więcej...

6. Święto Młodego Wina w Sandomierzu 2018

Opublikowano: wtorek, 23 październik 2018 Iza Nowak
6. Święto Młodego Wina Sandomierz 2018

Święto Młodego Wina Sandomierz 2018 rozpocznie się w tym roku 16 listopada 2018 i potrwa aż trzy dni - piątek, sobota, niedziela (18 listopada 2018). Program przygotowany przez organizatorów zapowiada się niezwykle interesująco. Jak co roku, tak i teraz będzie degustacja wina, ciekawe wykłady oraz koncerty.

Add a comment

Czytaj więcej...

Zwiedzanie Sandomierza meleksem. Alternatywa dla tych, co nie lubią dużo chodzić

Opublikowano: niedziela, 23 lipiec 2017 Lena Stankiewicz

Zwiedzanie Sandomierza meleksem jest alternatywą zwiedzania Sandomierza na piechotę. Meleksem objeżdża się najważniejsze miejsca. To dobry sposób dla osób, które nie chcą chodzić. Poza tym, meleks dowiezie do odległych o kilometr Wąwozu Królowej Jadwigi oraz bulwarów nad Wisłą.

Add a comment

Czytaj więcej...

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu otwarta

Opublikowano: sobota, 22 lipiec 2017 Iza Nowak

Po tygodniowej przerwie Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu jest już otwarta. Teraz zabytkiem administruje miasto. Zgodnie z wyrokiem sądu, dotychczasowy administrator zarządzający od 1977 roku, czyli Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, musiało oddać obiekt.

Add a comment

Czytaj więcej...

W Sandomierzu trwa Dookoła Wody Festiwal

Opublikowano: sobota, 22 lipiec 2017 Lena Stankiewicz

Wiele atrakcji czeka na miłośników żeglarskiej nuty. W Sandomierzu od piątku trwa Festiwal Dookoła Wody. Główne wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się nad Wisłą, na bulwarze imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie nie tylko muzyka żeglarska. Będzie można obejrzeć, a nawet popływać łodziami flisackimi.

Add a comment

Czytaj więcej...

Gdzie spać w Sandomierzu? Prezentujemy pokoje gościnne W ogrodzie

Opublikowano: sobota, 15 lipiec 2017 Adam Majewski

Jedno z niewielu miejsc noclegowych z ciekawym widokiem za oknem na najstarszą część Sandomierza. Do tego urzeka położenie, w ogrodzie. Wiosną, latem można wyjść z kawą na powietrze i siąść wśród zieleni przy stoliku, napawając się pięknym krajobrazem, wsłuchując się w ciszę prastarego grodu.

Add a comment

Czytaj więcej...

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu nieczynna do odwołania

Opublikowano: piątek, 14 lipiec 2017 Iza Nowak

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierza, największa atrakcja miasta, jest nieczynna. Dotychczasowy administrator, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Sandomierzu na mocy wyroku sądu oddało lochy miastu. Turyści oraz grupy zorganizowane odchodzą od drzwi trasy z przyslowiowym kwitkiem.

Add a comment

Czytaj więcej...

W Sandomierzu powstaną kopie wnętrz komendy i plebanii z serialu Ojciec Mateusz

Opublikowano: sobota, 11 luty 2017 Iza Nowak
W Sandomierzu powstanie muzeum Ojca Mateusza

Wierna kopia wnętrza serialowych: komendy policji oraz plebanii Ojca Mateusza powstanie w Sandomierzu. Do tego we wnętrzach będzie można obejrzeć figury woskowe przedstawiające bohaterów kojarzonych z serialu. Przygotowanie atrakcji turystycznej związanej w jednym z najbardziej popularnych seriali w Polsce rozpocznie się niebawem.

Add a comment

Czytaj więcej...

Spotkania z Winami Sandomierszczyzny w Hotelu pod Ciżemką

Opublikowano: wtorek, 31 styczeń 2017 Iza Nowak

Degustacja win regionalnych, przekąski do wina, spotkania z lokalnymi winiarzami to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na miłośników lokalnych trunków. W sobotę, 11 lutego o godzinie 18 w Hotelu Pod Ciżemką odbędą się Spotkania z Winami Sandomierszczyzny.

Add a comment

Czytaj więcej...

Sandomierscy karatecy w Nowy Rok na treningu na Rynku Starego Miasta

Opublikowano: środa, 04 styczeń 2017 Lena Stankiewicz

Tradycyjnie jak co roku 1 stycznia o godzinie 12 sandomierscy karatecy przywitali  Nowy Rok treningiem na Rynku Starego Miasta. Trening cieszył się dużym zainteresowaniem turystów, których w tym roku było dużo. Bieg zakończył się treningiem w Sandomierskim Klubie przy ulicy Patkowskiego, gdzie karatecy wykonali 2017 uderzeń technik ręcznych.

Add a comment

Czytaj więcej...

Chcą spędzać święta w Sandomierzu. Na Boże Narodzenie i Sylwestra wolnych miejsc noclegowych już nie ma

Opublikowano: czwartek, 15 grudzień 2016 Iza Nowak
Sandomierska Starówka w święta Bożego Narodzenia tętniła życiem

Wydawałoby się, że w święta zazwyczaj każdy będzie siedział z rodziną przy stole. Nic z tego. Czasy się zmieniły. Coraz częściej zamieniamy leniwe święta na aktywny wypoczynek, tym bardziej, jak pogoda sprzyja. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt w Sandomierzu. Na Boże Narodzenie i Sylwestra wolnych miejsc noclegowych w Sandomierzu już nie ma.

Add a comment

Czytaj więcej...

Świąteczna dekoracja ulic już gotowa

Opublikowano: czwartek, 01 grudzień 2016 Lena Stankiewicz
Świąteczna dekoracja rozbłyśnie od grudnia

Jak co roku przed świętami, w Sandomierzu montowana jest bożonarodzeniowa dekoracja. Na Starym Mieście, nad ulicami zawieszono już girlandy, a przy lampach pojawiły się gwiazdki.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dobiegło końca Święto Młodego Wina w Sandomierzu. Incydent z celnikami w tle

Opublikowano: niedziela, 20 listopad 2016 Lena Stankiewicz

Dobiegło końca Święto Młodego Wina, organizowane przez Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Była to czwarta edycja imprezy, cieszącej się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Do miasta przyjechało prawie 500 gości z całej Polski i nie tylko. Czekały na nich spotkania, warsztaty ze specjalistami, a przede wszystkim młode wino z jedenastu lokalnych winnic.

Add a comment

Czytaj więcej...

Święto Młodego Wina w Sandomierzu

Opublikowano: sobota, 05 listopad 2016 Lena Stankiewicz
Święto Młodego Wina w Sandomierzu - listopad 2016

W weekend 18, 19, 20 listopada (2016) w Sandomierzu odbędzie się Święto Młodego Wina. W programie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, w tym degustacje młodych win regionalnych i produktów lokalnych, konferencje, seminaria. Największą atrakcją będzie przemarsz barwnego korowodu z zamku na Stare Miasto. W Sandomierzu to już trzecie z kolei święto młodego wina. Z roku na rok cieszy się ogromną popularnością nie tylko producentów wina ale też turystów, którzy do Sandomierza przyjeżdżają specjalnie na to wydarzenie.

Add a comment

Czytaj więcej...

W obiektywie

Opublikowano: sobota, 29 październik 2016 Iza Nowak

Jesień w Sandomierzu ma wiele kolorów i odcieni. Niezwykle malowniczo było u stóp sandomierskiej skarpy, od strony placu papieskiego.

Add a comment

Gdzie nocować w Sandomierzu? Na tej stronie znajdziesz dobre spanie

Opublikowano: sobota, 29 październik 2016 Lena Stankiewicz

Szukając w Internecie noclegu w Sandomierzu zazwyczaj natrafiamy na sieczkę. Dotrzeć bezpośrednio na stronę internetową hotelu, kwatery prywatnej czy innego miejsca jest bardzo trudno. Na początku wyników wyszukiwania, wyświetlają się serwisy, które pośredniczą w rezerwacji miejsc noclegowych, na których zdjęcia poszczególnych obiektów nie zawsze są aktualne. W Internecie znaleźliśmy stronę, która świetnie grupuje poszczególne noclegi, a przede wszystkim, odsyła bezpośrednio na stronę internetową obiektu.

Add a comment

Czytaj więcej...

Ulica Staromiejska doczekała się remontu. Skorzystają turyści

Opublikowano: wtorek, 25 październik 2016 Aga Bondar
Ulica Staromiejska w Sandomierzu

Ulica Staromiejska, jeden z piękniejszych deptaków w Sandomierzu, biegnąca przy zabytkowym kościele świętego Jakuba, od zamku w stronę wąwozu Królowej Jadwigi została wyremontowana. Położono tam kostkę brukową. Wcześniej były tam tak zwane kocie łby. Obawiano się, że równa niczym stół kostka brukowa zepsuje urok tej jakże malowniczej i zabytkowej ulicy, ale wcale tak się nie stało.

Add a comment

Czytaj więcej...

W obiektywie

Opublikowano: piątek, 30 wrzesień 2016 Adam Majewski

Park w Sandomierzu podczas jesiennej aury. Nawet kupa drzew w centrum miasta spowita mgłą może wydawać się atrakcyjna.

Add a comment

Taka noc tylko raz w roku. Po zmierzchu za darmo można spacerować po sandomierskich muzeach i ciekawych miejscach

Opublikowano: niedziela, 08 maj 2016 Lena Stankiewicz

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników nocnego zwiedzania muzeów i różnych ciekawych zakamarków. Tylko raz w roku w Sandomierzu, w noc muzeów można obejrzeć ciekawe zbiory. Do tego dochodzi fakt, że zwiedzanie odbywa się po zmroku, czyli w czasie, kiedy na co dzień muzea są już zamknięte.

Add a comment

Czytaj więcej...

Za parkowanie w Sandomierzu można zapłacić telefonem komórkowym

Opublikowano: sobota, 07 maj 2016 Lena Stankiewicz

W Sandomierzu można już płacić za parkowanie telefonem komórkowym, korzystając darmowej aplikacji mobilnej SkyCash i usługi mobiParking. Rozwiązanie działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski i umożliwia płacenie wyłącznie za faktyczny czas parkowania oraz zdalne przedłużanie postoju. Na kierowców czeka też promocja powitalna.

Add a comment

Czytaj więcej...