Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu otwarta

Opublikowano: sobota, 22, lipiec 2017 Iza Nowak

Po tygodniowej przerwie Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu jest już otwarta. Teraz zabytkiem administruje miasto. Zgodnie z wyrokiem sądu, dotychczasowy administrator zarządzający od 1977 roku, czyli Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, musiało oddać obiekt.

Add a comment

Czytaj więcej...

W Sandomierzu trwa Dookoła Wody Festiwal

Opublikowano: sobota, 22, lipiec 2017 Lena Stankiewicz

Wiele atrakcji czeka na miłośników żeglarskiej nuty. W Sandomierzu od piątku trwa Festiwal Dookoła Wody. Główne wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się nad Wisłą, na bulwarze imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie nie tylko muzyka żeglarska. Będzie można obejrzeć, a nawet popływać łodziami flisackimi.

Add a comment

Czytaj więcej...

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu nieczynna do odwołania

Opublikowano: piątek, 14, lipiec 2017 Iza Nowak

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierza, największa atrakcja miasta, jest nieczynna. Dotychczasowy administrator, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Sandomierzu na mocy wyroku sądu oddało lochy miastu. Turyści oraz grupy zorganizowane odchodzą od drzwi trasy z przyslowiowym kwitkiem.

Add a comment

Czytaj więcej...

W Sandomierzu powstaną kopie wnętrz komendy i plebanii z serialu Ojciec Mateusz

Opublikowano: sobota, 11, luty 2017 Iza Nowak
W Sandomierzu powstanie muzeum Ojca Mateusza

Wierna kopia wnętrza serialowych: komendy policji oraz plebanii Ojca Mateusza powstanie w Sandomierzu. Do tego we wnętrzach będzie można obejrzeć figury woskowe przedstawiające bohaterów kojarzonych z serialu. Przygotowanie atrakcji turystycznej związanej w jednym z najbardziej popularnych seriali w Polsce rozpocznie się niebawem.

Add a comment

Czytaj więcej...

Spotkania z Winami Sandomierszczyzny w Hotelu pod Ciżemką

Opublikowano: wtorek, 31, styczeń 2017 Iza Nowak

Degustacja win regionalnych, przekąski do wina, spotkania z lokalnymi winiarzami to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na miłośników lokalnych trunków. W sobotę, 11 lutego o godzinie 18 w Hotelu Pod Ciżemką odbędą się Spotkania z Winami Sandomierszczyzny.

Add a comment

Czytaj więcej...

Sandomierscy karatecy w Nowy Rok na treningu na Rynku Starego Miasta

Opublikowano: środa, 04, styczeń 2017 Lena Stankiewicz

Tradycyjnie jak co roku 1 stycznia o godzinie 12 sandomierscy karatecy przywitali  Nowy Rok treningiem na Rynku Starego Miasta. Trening cieszył się dużym zainteresowaniem turystów, których w tym roku było dużo. Bieg zakończył się treningiem w Sandomierskim Klubie przy ulicy Patkowskiego, gdzie karatecy wykonali 2017 uderzeń technik ręcznych.

Add a comment

Czytaj więcej...

Chcą spędzać święta w Sandomierzu. Na Boże Narodzenie i Sylwestra wolnych miejsc noclegowych już nie ma

Opublikowano: czwartek, 15, grudzień 2016 Iza Nowak
Sandomierska Starówka w święta Bożego Narodzenia tętniła życiem

Wydawałoby się, że w święta zazwyczaj każdy będzie siedział z rodziną przy stole. Nic z tego. Czasy się zmieniły. Coraz częściej zamieniamy leniwe święta na aktywny wypoczynek, tym bardziej, jak pogoda sprzyja. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt w Sandomierzu. Na Boże Narodzenie i Sylwestra wolnych miejsc noclegowych w Sandomierzu już nie ma.

Add a comment

Czytaj więcej...

Świąteczna dekoracja ulic już gotowa

Opublikowano: czwartek, 01, grudzień 2016 Lena Stankiewicz
Świąteczna dekoracja rozbłyśnie od grudnia

Jak co roku przed świętami, w Sandomierzu montowana jest bożonarodzeniowa dekoracja. Na Starym Mieście, nad ulicami zawieszono już girlandy, a przy lampach pojawiły się gwiazdki.

Add a comment

Czytaj więcej...

Dobiegło końca Święto Młodego Wina w Sandomierzu. Incydent z celnikami w tle

Opublikowano: niedziela, 20, listopad 2016 Lena Stankiewicz

Dobiegło końca Święto Młodego Wina, organizowane przez Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Była to czwarta edycja imprezy, cieszącej się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Do miasta przyjechało prawie 500 gości z całej Polski i nie tylko. Czekały na nich spotkania, warsztaty ze specjalistami, a przede wszystkim młode wino z jedenastu lokalnych winnic.

Add a comment

Czytaj więcej...

Święto Młodego Wina w Sandomierzu

Opublikowano: sobota, 05, listopad 2016 Lena Stankiewicz
Święto Młodego Wina w Sandomierzu - listopad 2016

W weekend 18, 19, 20 listopada (2016) w Sandomierzu odbędzie się Święto Młodego Wina. W programie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, w tym degustacje młodych win regionalnych i produktów lokalnych, konferencje, seminaria. Największą atrakcją będzie przemarsz barwnego korowodu z zamku na Stare Miasto. W Sandomierzu to już trzecie z kolei święto młodego wina. Z roku na rok cieszy się ogromną popularnością nie tylko producentów wina ale też turystów, którzy do Sandomierza przyjeżdżają specjalnie na to wydarzenie.

Add a comment

Czytaj więcej...

W obiektywie

Opublikowano: sobota, 29, październik 2016 Iza Nowak

Jesień w Sandomierzu ma wiele kolorów i odcieni. Niezwykle malowniczo było u stóp sandomierskiej skarpy, od strony placu papieskiego.

Add a comment

Gdzie nocować w Sandomierzu? Na tej stronie znajdziesz dobre spanie

Opublikowano: sobota, 29, październik 2016 Lena Stankiewicz

Szukając w Internecie noclegu w Sandomierzu zazwyczaj natrafiamy na sieczkę. Dotrzeć bezpośrednio na stronę internetową hotelu, kwatery prywatnej czy innego miejsca jest bardzo trudno. Na początku wyników wyszukiwania, wyświetlają się serwisy, które pośredniczą w rezerwacji miejsc noclegowych, na których zdjęcia poszczególnych obiektów nie zawsze są aktualne. W Internecie znaleźliśmy stronę, która świetnie grupuje poszczególne noclegi, a przede wszystkim, odsyła bezpośrednio na stronę internetową obiektu.

Add a comment

Czytaj więcej...

Ulica Staromiejska doczekała się remontu. Skorzystają turyści

Opublikowano: wtorek, 25, październik 2016 Aga Bondar
Ulica Staromiejska w Sandomierzu

Ulica Staromiejska, jeden z piękniejszych deptaków w Sandomierzu, biegnąca przy zabytkowym kościele świętego Jakuba, od zamku w stronę wąwozu Królowej Jadwigi została wyremontowana. Położono tam kostkę brukową. Wcześniej były tam tak zwane kocie łby. Obawiano się, że równa niczym stół kostka brukowa zepsuje urok tej jakże malowniczej i zabytkowej ulicy, ale wcale tak się nie stało.

Add a comment

Czytaj więcej...

W obiektywie

Opublikowano: piątek, 30, wrzesień 2016 Adam Majewski

Park w Sandomierzu podczas jesiennej aury. Nawet kupa drzew w centrum miasta spowita mgłą może wydawać się atrakcyjna.

Add a comment

Taka noc tylko raz w roku. Po zmierzchu za darmo można spacerować po sandomierskich muzeach i ciekawych miejscach

Opublikowano: niedziela, 08, maj 2016 Lena Stankiewicz

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników nocnego zwiedzania muzeów i różnych ciekawych zakamarków. Tylko raz w roku w Sandomierzu, w noc muzeów można obejrzeć ciekawe zbiory. Do tego dochodzi fakt, że zwiedzanie odbywa się po zmroku, czyli w czasie, kiedy na co dzień muzea są już zamknięte.

Add a comment

Czytaj więcej...

Za parkowanie w Sandomierzu można zapłacić telefonem komórkowym

Opublikowano: sobota, 07, maj 2016 Lena Stankiewicz

W Sandomierzu można już płacić za parkowanie telefonem komórkowym, korzystając darmowej aplikacji mobilnej SkyCash i usługi mobiParking. Rozwiązanie działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski i umożliwia płacenie wyłącznie za faktyczny czas parkowania oraz zdalne przedłużanie postoju. Na kierowców czeka też promocja powitalna.

Add a comment

Czytaj więcej...

Majówka w Sandomierzu. Tłumy turystów przyjechały do miasta

Opublikowano: wtorek, 03, maj 2016 Iza Nowak
Ulica Opatowska w stronę Rynku była szczelnie wypełniona turystami

Tłumy turystów z różnych stron Polski, pełne parkingi, wypełnione po brzegi kawiarnie i restauracje, kolejki do zabytków, małej gastronomii i pamiątek - tak wyglądał Sandomierz w czasie weekendu majowego.

Add a comment

Czytaj więcej...

Majówka w Sandomierzu. Będą znani aktorzy, reżyserzy, koncerty, pokazy filmowe

Opublikowano: sobota, 30, kwiecień 2016 Iza Nowak

Sandomierz zaprasza na majówkę. Będzie mnóstwo imprez, znani aktorzy, ciekawe wydarzenia, koncerty, spotkania no i piękna pogoda ;)

Add a comment

Czytaj więcej...

Od poniedziałku Ojciec Mateusz w Sandomierzu. Przyjdź na plan zdjęciowy i spotkaj księdza detektywa osobiście

Opublikowano: niedziela, 24, kwiecień 2016 Iza Nowak
Artur Żmijewski, odtwórca głównej roli w serialu Ojciec Mateusz

Zdjęcia plenerowe do kolejnej części przygód księdza Mateusza będą kręcone od poniedziałku, 25 kwietnia do czwartku, 28 kwietnia. Ekipa będzie pracować głównie na Rynku i w jego okolicach. Na planie, oprócz odtwórców głównych ról: Artura Żmijewskiego, Michała Pieli, Piotra Polka i Kingi Preis wystąpią znani aktorzy.

Add a comment

Czytaj więcej...

NIESAMOWITE. Najlepsze smaki Sandomierza. Miejsce o którym w mieście nikt nie wie, choć jest w samym centrum

Opublikowano: sobota, 23, kwiecień 2016 Lena Stankiewicz

Szłam w stronę katedry. Gdyby nie pan przebrany za piekarza, który zaprosił mnie do środka, nie weszłabym tam nigdy, choć od jesieni ubiegłego roku widziałam, że w tym miejscu może być coś smacznego. Kiedy weszłam do środka, poczułam się jak w starej piekarni z dzieciństwa. Super wystrój, zapach świeżego chleba i żur piastowski, zalewajka opatowska, żarkoje gulasz, zupa węgierska i mnóstwo innych przysmaków, których nie pamiętam. I przyznam: w Sandomierzu nic lepszego nie jadłam.

Add a comment

Czytaj więcej...