Kino w Sandomierzu

Opublikowano: środa, 31 grudzień 2014 Aga Bondar Drukuj E-mail

Kino w Sandomierzu zlokalizowane jest na Starym Mieście, stąd jego nazwa, Kino Starówka. Jest niewielkie, mieści raptem 49 osób i pewnie kilkadziesiąt na stojąco :)

Dlaczego tak mało? Kiedyś funkcjonowało kino na osiedlu przy hucie szkła (za Wisłą). Było oddalone dość mocno od centrum. Na projekcje przychodziło niewiele osób. Sala kinowa mieściła ponad 200. W końcu kino przestało funkcjonować jako zwyczajnie nierentowne. Okazuje się, że w Sandomierzu w zupełności wystarczy kino, w którym jest miejsca na 50 osób.

Kino Starówka powstało w styczniu 2011 roku. Jego działalność wspiera Sandomierskie Centrum Kultury. Od początku istnienia zachwyca, nie tylko repertuarem, ale również autorskim wnętrzem, zaprojektowanym przez miejscowego, młodego architekta, Salwadora Dąbka. Atmosfera wnętrza świetnie sprzyja projekcjom filmowym. Kameralność i niewielkość to atuty miejsca.  Sala kinowa stanowi doskonałe miejsce na koncerty i kameralne wydarzenia kulturalne. Tutaj corocznie odbywa się Festiwal Filmów Niezwykłych. Kino stale się rozwija. Przełomem była cyfryzacja. W kinie wyświetlane są produkcje komercyjne, często premierowo, lecz nie ustępują one miejsca niszowym filmom. Projekcje odbywają się w formacie 2D oraz 3D. Na sali kinowej znajduje się 49 wygodnych foteli. Przy Kinie Starówka działa również Dyskusyjny Klub Filmowy, do którego przystąpić może każdy. Spotkania odbywają się w kinie w poniedziałki o godzinie 19.

Kino mieści się na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu, w kamienicy numer 25/26, przejście przez kawiarnię. Premiery w Kinie Starówka odbywają się czasowo na równi z premierami kinowych hitów w ogólnopolskich sieciach kinowych.

Zobacz repertuar: >> tutaj jest aktualny repertuar Kina Starówka w Sandomierzu

Bilety w cenie 12 zł ulgowy, 14 zł normalny do nabycia w Sandomierskim Centrum Kultury (adres Kina: Rynek 25/26) od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 16  lub bezpośrednio przed seansem w kinie. Rezerwacja biletów:  Sandomierskie Centrum Kultury - poniedziałek - piątek, godz. 8 - 16, tel. 15 832 29 64, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Kino Starówka" jest Partnerem Programu ?Karta Dużej Rodziny", skierowanego do rodzin wielodzietnych. W ramach tego Programu zapewniamy zniżki dla posiadaczy kart, na zakup biletów wstępu z 20% upustem. Aby skorzystać z udogodnień oferowanych przez ?Kartę Dużej Rodziny", należy przy zakupie biletów przedłożyć w/w kartę.