Święto Młodego Wina w Sandomierzu

Opublikowano: sobota, 05 listopad 2016 Lena Stankiewicz Drukuj E-mail
Święto Młodego Wina w Sandomierzu - listopad 2016

W weekend 18, 19, 20 listopada (2016) w Sandomierzu odbędzie się Święto Młodego Wina. W programie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, w tym degustacje młodych win regionalnych i produktów lokalnych, konferencje, seminaria. Największą atrakcją będzie przemarsz barwnego korowodu z zamku na Stare Miasto. W Sandomierzu to już trzecie z kolei święto młodego wina. Z roku na rok cieszy się ogromną popularnością nie tylko producentów wina ale też turystów, którzy do Sandomierza przyjeżdżają specjalnie na to wydarzenie.

W programie na piątek przewidziano spotkanie wieczorne poświęcone tradycjom winiarskim województwa świętokrzyskiego. Tutaj można liczyć na spotkanie z winiarzami, historykami, dominikanami. Spotkanie odbędzie się w zabytkowej winiarni restauracji Pod Ciżemką.

W sobotę, 19 listopada o godzinie 11 na Zamku Kazimierzowskim nastąpi uroczyste otwarcie święta (wstęp wolny), w trakcie którego odbędzie się prezentacja winnic i produktów lokalnych. Z zamku o godzinie 12 wyruszy winny korowód, który przejdzie w stronę Rynku Starego Miasta. Od godziny 13 do 21 w lokalach degustacja win oraz dań sezonowych i regionalnych. O godzinie 20 koncert galowy w Domu Katolickim, recital zespołu Megitza Trio. Około godziny 21 nastąpi głoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród dla uczestników Święta Młodego Wina, również w Domu Katolickim). W trakcie imprezy odbywają się warsztaty tematyczne (dla osób, które wcześniej opłaciły wejściówkę na te warsztaty). W sobotę, o godzinie 14:30 wykład o czynnikach wpływających na styl, jakość i cenę wina ? prowadzenie Monikę Bielka - Vescovi (Szkoła Sommelierów Kraków). O godzinie 17 Polskie wina: starsze roczniki, warsztat prowadzony przez Mariusza Kapczyńskiego (Vinisfera).

W niedzielę ciąg dalszy kulinarnej uczty w restauracjach. Poza tym Dzień Otwartych Piwnic w okolicznych winnicach.

Rezerwacja paszportów enoturysty, uprawniających do uczestnictwa w degustacji pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Cena paszportu enoturysty w przedsprzedaży - 80 złotych. Liczba miejsc ograniczona. Organizatorem święta jest Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz Urząd Miejskiej w Sandomierzu i Sandomierskie Centrum Kultury.

Jak było na święcie w Sandomierzu w 2015 roku? Czytaj więcej: >> Święto Młodego Wina w Sandomierzu

Warto już teraz zarezerwować hotel. Aktualny spis noclegów: Zobacz więcej: >> Noclegi w Sandomierzu