W Sandomierzu w niedzielę oficjalnie rozpoczęto sezon turystyczny. Czekało mnóstwo atrakcji

Opublikowano: niedziela, 17 kwiecień 2016 Lena Stankiewicz Drukuj E-mail

17 kwietnia Sandomierz oficjalnie zainaugurowano sezon turystyczny, który w tym roku, jak wszyscy mają nadzieję, nie będzie gorszy niż poprzedni. Odkąd w Sandomierzu powstaje serial Ojciec Mateusz, na ruch turystyczny chyba nikt narzekać nie może.

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 14 od pokazów rycerskich na sandomierskim Rynku Starego Miasta. Przez rynek Starego Miasta przeparadowali rycerze z Chorągwi Wojsk Sandomierskich ? Husarii Starosty Sandomierskiego Józefa Lubomirskiego i Regimentu Piechoty Pułkownika Stefana Bidzińskiego herbu Janina. Był tryumfalny wjazd Króla Jana III Sobieskiego i mowa królewska. Na godzinę 14.30 zaplanowane oficjalnie otwarcie sezonu turystycznego przez Marka Bronkowskiego, burmistrza Sandomierza. Zaraz po tym były popisy wojsk pieszych Autoramentu Narodowego i Cudzoziemskiego, ?Bal dworski?. Około godziny 15 zobaczyliśmy występ formacji Sando All Stars wspólnie z Sandomierskim Studiem Piosenki - Występ Jubileuszowy ?11 lat Sandomierskiej Orkiestry Dętej?.

Zaraz po występach muzycznych, około godziny 16.40 na placu Jana Pawła II (sandomierskie Błonia, u stóp skarpy) oglądaliśmy Gonitwy husarskie: popisy władania kopią, koncerzem i szablą w wykonaniu Chorągwi Husarskiej Starosty Sandomierskiego Józefa Lubomirskiego.

Źródło fotografii: Urząd Miejski w Sandomierzu