Więcej miejsca do parkowania

Opublikowano: niedziela, 29 listopad 2015 Adam Majewski Drukuj E-mail
Plac Świętego Wojciecha w Sandomierzu z poszerzonym miejscem do parkowania

Dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców, którzy przyjeżdżają do kościoła świętego Józefa w Sandomierzu przy Placu Świętego Wojciecha (blisko Starówki), ale dobra wiadomość przede wszystkim dla turystów. Powstało więcej miejsca do parkowania samochodów.

Parking przy kościele świętego Józefa jest bezpłatny. Choć jest blisko Starego Miasta w Sandomierzu, to niewielu turystów o nim wie. Można tu spotkać więcej samochodów należących do mieszkańców miasta, niż aut na obcej rejestracji. Latem, kiedy większość miejsc parkingowych wokół Starówki jest zajęta, przy kościele robi się ciasno od samochodów.

Do tej pory problemem w zaparkowaniu większej ilości samochodów była zbyt wąska ulica. Samochody stawały tylko po jednej stronie jezdni. Zdarzało się, że kierowcy parkowali też po drugiej stronie. W ten sposób jednokierunkową drogą ciężko było przejechać. Samochody stały po obydwóch stronach jezdni, tym samym utrudniając przejazd. Jesienią świetnie sobie z tym poradzono. Przesunięto krawężnik w głąb chodnika robiąc miejsce do parkowania. Samochody ustawione po obydwóch stronach jezdni nie przeszkodzą w ruchu. To duże ułatwienie dla wszystkich.